18.6. Lípa u Havl. Brodu, 20.6. Česká Třebová

 

        BG festival v Lípě u Havl. Bodu pořádá Pavel Růžička, řečený Růža (Wyrton atd.), a to v areálku místní hospody Na růžku. Už asi 2x jsme účast z různých malicherných důvodů zdvořile odmítali a letos se konečně zadařilo. Prostředí a počasí super, za muzeálním mixem seděl Jakub Barták (Wyrton) :-))) Publikum = kapely a pár kámošů kapel i téhle muziky, k jídlu se podávalo vynikající prasátko, zkrátka idylka. Škoda, že jsme museli brzo zmizet, pouze Michal nevynechal příležitost a zdržel se na ochutnávku lihovin... Pokud jde o spoluúčinkující, vypadalo to snad takhle: Black & White,  Bez dobra, Futrál, Trauten Grass, Brzdari, Black Jack, Wyrton, Monogram. Doufáme, že příští rok se sem podíváme zas a možná na dýl.

FOTO 1,2: Jakub Barták a publikum

   

FOTO 3,4: Bez dobra, Black & White

   

FOTO 5,6: Futrál, umělci na šňůře

   

FOTO 7: ...

 

        Česká Třebová - Týden sportu. Jde o tradiční sportovní akci, probíhající již 7. rok touto dobou. Součástí bývá bohatý kulturní program na náměstí i jinde. Účastnili jsme se již podruhé. Moc pěkné hraní mezi pivní stánky a konzumenty. Zvuk Jirka Břetenář s Karlem Mužíkem a povedlo se jim to velice.

        Za zmínku stojí pouze veselá příhoda z cesty na vystoupení. Když jsme vyjížděli z Pardubic a cca za 10 minut jsme měli být v Třebové (to by zvlád možná tak MIG-21, teda pokud by těch 70 km ulít) a stresovaní jsme volali Horčánymu, který jel napřed, že to pozdní antré musí nějak u pořadatelů vyžehlit, najednou povídá Baksík (jeli jsme s Pouty, hráli tam též): "Tak řekni Horčánymu, že zahrajete Telegraph Road od Dire Straits, jak to hráli Poutníci, no a tam je takový dlouhý mandolínový sólo, tak že už může začít sám,  my tam během té půl hoďky drazíme..."  Pro takové chvíle stojí za to žít. Vůz pilotoval Radek a do města železničních pražců jsme doletěli jen o málo později než ta obsolentní stíhačka.

 

FOTO 8, 9: ... !, pivní publikum