26.4.2006 Pardubice Hronovická (Folkový klub ?)

 

       

    Modrá kref se probrala ze zimního spánku a pozvala si k tomu dávné kamarády ze Svitav, skupinu Do větru. O tom, že jde o hodnotami hodně spřízněnou partu, přesvědčil dárek - flaška modrého curacaa. Dopili jsme ji při následné zkoušce v hospodě U Matýska, ačkoliv konzumace přinesených lihovin je tam přísně zakázána. Krev nám do rána nezmodrala, o jiných doprovodných efektech se nezmiňujem ...

    Do větru jinak hrajou fakt dobře a docela těžko se nám po nich nastupovalo. Příležitostně na ně zajděte, zdá se, že je to východočeská (?) kapela, která ze poslední roky udělala nejvíc práce. Koneckonců, už taky sklidili kdejakou cenu.

 

    Trochu jsme se obávali scény, na které nás divadlo Hronovická přivítalo - vypadalo to trochu jako přepažený sál v pražském Kongresovém centru (to je ten barák, co kolem pár let zpátky lítaly dlažební kostky), ale nakonec bylo všetko ok, světla, zvuk (Toupalovic rodině děkujem) a především publikum, kterého se kupodivu nashromáždilo tak 40-50 (jestli kecáme, tak nás opravte).

 

    Lze ještě dodat, že v této podobě se folkový klub pořádaný KD Dubina (a tedy Městem Pardubice) konal naposled, nepočítáme-li v to ještě koncert skupiny Fíci. Po obavách z přesunu z Divadla 29 se dá říct, že prostředí to bylo důstojné, ačkoli ne zcela klubové. Škoda, že se nepodařilo tradici folkových klubů takto udržet. Pokračovateli jsou skupina Pouta a zejména pan Musil a jeho polabinský DOLI klub, který za poslední léta vytvořil tradici a klubové zázemí hudbě mnoha žánrů. 

 

 

FOTO 1,2: Do větru a Modrá kref, zima nám svědčila

   

 

FOTO 3,4: TANEČNICE, Jindra se opět vnucuje se svým zpěvem ...