Radek Novák, rok výroby 1975, rok narození 1976, zpěv, dvanáctistrunná kytara

Bezesporu nejvýraznější osobnost skupiny, jeden z největších pěveckých talentů současné F&C scény, buldozer dívčích srdcí, český John Denver a zapřisáhlý konzument piva všech značek. Vzhledem ke své životosprávě přezdíván na Průtokový Ohřívač. Boří teorie o tom, že pivo dělá hezká těla, rachitičtější postavou ve skupině disponuje snad jen Jindra Kuliš. Radek je (ex)členem věhlasných uměleckých souborů Poupata, Eagles & Horses, Pouta. Díky svému talentu a zručnosti, jest na hudební scéně osobou natolik žádanou, že ho zlé jazyky obviňují z prostituce, pohříchu prozatím pouze hudební… Pochybujeme, že nějakému dalšímu lidovému umělci se podařilo vystoupit na jednom ročníku Zahrady  9x za sebou, ve třech různých skupinách, z toho tři vystoupení v jeden den. Na základě toho se domníváme, že Radek je nesmírně movitý člověk a tedy výborná partie k sňatku – navenek to však nedává příliš znát. V soukromí jde totiž o člověka velmi skromného, nenápadného a nenáročného.

Při zpěvu se doprovází na podivný nástroj, který jsme při prvních zkouškách mylně považovali dle počtu strun a tvaru za keltskou harfu, případně glenurchion©. V poslední době Radek používá rovněž své držky.

 

©Majiteli autorských práv na název hudebního nástroje glenurchion a uznávanými odborníky v oboru glenurchie a glenurchologie jsou Petr Havrda, Jiří Mašek a kol.